Rekomenduojame

DMAIC Projekto Įgyvendinimo Etapai

 

DMAIC Projekto Įgyvendinimo Etapai DMAIC tai projektai, kurių metu yra siekiama sumažinti procesų neatitikimus įmonės veikloje. Šio projekto įgyvendinimas apima tokius etapus, kaip nustatymas, matavimas, analizė, gerinimas ir kontrolė.

Pirmame etape, kuris vadinasi „nustatymas“, reikia nustatyti klientų poreikius bei projekto tikslus. Taip pat reikia nustatyti įmonės problemas, problemų priežastis bei rezultatus, kuriuos tikimasi pasiekti įgyvendinant šį projektą.

Antrajame etape yra įvertinamas kompanijoje vykstantis procesas bei patvirtinamos proceso matavimo sistemos. Jeigu įmonė nematavo savo procesų iki šiol, tada yra patvirtinamos naujos matavimo sistemos. Taip pat šiame etape turi būti nustatomi metodai, kuriais remiantis bus renkama informacija, kuri reikalinga projekto taikymo metu.

Trečio etapo metu yra analizuojama, kokios priežastys lemia neatitikimą procesuose. Analizuojama turima informacija. Be to, analizuojamos praeitų etapų spragos.

Ketvirto etapo metu yra generuojamos idėjos, kurios gerina procesą. Taip pat šios idėjos yra įgyvendinamos. Šiame etape yra įgyvendinamos procesų problemų spredimo priemonės.
Penkto etapo atveju yra vykdoma kontrolė. Yra stebima, kaip buvo paisoma ankstesnių etapų taisyklių, kaip buvo įgyvendinamas procesų tobulinimas bei ar atsirado pozityvus rezultatas. Yra sudaromas stebėjimų planas, o pats stebėjimas vykdomas naudojant pasirinktą procesų matavimo sistemą.

Taigi, DMAIC projekto įgyvendinimas yra vienas iš 6 Sigmų metodų, kuris leidžia įgyvendinti šią metodologiją savo įmonės procesų tobulinimui. Pabrėžtina, kad struktūrizuotas žingsnis po žingsnio proceso efektyvinimas yra puikus būdas pasiekti kompanijai finansinės naudos.
 
 
Susiję straipsniai

6 Sigmų Metodologija

 

6 Simos – tai integruota organizacijos veikos gerinimo metodologija, besiremianti statistiniais matematiniais metodais. Ši metodologija yra skirta procesų veikimo bei darbo kokybės gerinimui. Bet kokiuose procesuose pasitaiko svyravimų nuo normos ar nuo pageidaujamų parametrų. Taigi, šios metodologijos tikslas ir yra didinti organizacijos pelningumą ir drauge mažinti tuos nepageidautinus parametrų svyravimus.


Kokias galimybes suteikia 6 Sigmų metodologija? ...

6 Sigmų Metodologija

6 Sigmos Metodika

 

6 sigmos yra tokia įmonės veiklos gerinimo metodika, kuri remiasi statistiniais metodais. ...

6 Sigmos Metodika

Lietuvos Įmonių Procesai 6 Sigmų Aspektu

 

Nagrinėjant įmonių veiklą Lietuvoje, verta pabrėžti, kad ne viena įmonė dar nepasiekė 2 Sigmų lygio. ...

Lietuvos Įmonių Procesai 6 Sigmų Aspektu

6 Sigmų Samprata

 

Paprastai tariant 6 sigmos tai yra darbo našumo bei kokybės gerinimo metodologija paremta tam tikrais matematiniais skaičiavimais. ...

6 Sigmų Samprata

6 Sigmų Privalumai

 

6 Sigmų metodologija neretai yra naudojama būtent didelių kompanijų. ...

6 Sigmų Privalumai

6 Sigmų Koncepcijos Principai

 

Galime išskirti 7 pagrindinius principus, kurie nustato 6 Sigmų koncepcijos bendrąsias gaires, kurios nusako, kaip turi būti vykdoma veikla pagal šią metodologiją. ...

6 Sigmų Koncepcijos Principai

6 Sigmų Istorija

 

6 Sigmų teorijos atsirado būtent 1980 metais kompanijoje „Motorola“. ...

6 Sigmų Istorija

6 Sigmos Paslaugų Sektoriuje

 

6 Sigmos metodologija buvo sukurta toms kompanijoms, kurios vykdo veiklą gamybos srityje. ...

6 Sigmos Paslaugų Sektoriuje

6 Sigmų Koncepcijos Modelis Lietuvos Paslaugų Sektoriuje

 

Verta pastebėti, kad 6 Sigmų koncepcijos modelis taikomas Lietuvoje paslaugų sektoriuje susideda iš 4 dalių:

• Pasiruošimas. ...

6 Sigmų Koncepcijos Modelis Lietuvos Paslaugų Sektoriuje