Rekomenduojame

Outsourcingo Sritys

 

Outsourcingo Sritys Pagal 2010 metų statistinius duomenis, apie 92 % Lietuvos įmonių buvo perdavusios dalį įmonės procesų išoriniam paslaugų tiekėjui. Tai rodo, kad Lietuvoje outsourcingas tampa populiariu reiškiniu, kuris daro įtaką verslo procesų vystymuisi bei juos optimizuoja. Outsourcingas gali būti vykdomas įvairiose srityse, kurias reikia panagrinėti.

Labiausiai perduodama veikla Lietuvoje yra informacinės technologijos. Įvairių užduočių, susijusių su informacinėmis technologijomis atlikimas yra dažniausiai deleguojamas tam tikroms specializotoms įmonėms, kurios teikia tokias paslaugas.

Kita populiari outsourcingo sritis yra tiekimas ir logistika. Lietuvoje galima rasti daugybę įmonių, kurios teikia kompleksines logistikos paslaugas, kurios užtikrintų, kad prekės ir kroviniai pasiektų savo klientą per tam tikrą laikotarpį.

Trečią vietą užima įmonės teikiančios transportavimo paslaugas, kurios vykdo veiklą tokiose srityse kaip krovinių pervežimas, krovinių gabenimas Europos valstybėse ir kitą panašią veiklą.

Ketvirtą vietą užima trys svarbios sritys. Tai yra sandėliavimas, rinkos tyrimai ir strategija bei personalo paieška ir atranka. Įmonės teikiančios minėtas paslaugas naudojasi taip pat dideliu populiarumu, nes daug įmonių perduoda dalį savo veiklos šių įmonių kvalifikuotiems specialistams, kurie yra parengti kokybiškai teikti savo paslaugas.

Penktą vietą užima reklamos paslaugos. Verta pažymėti, kad tikriausiai kiekviena įmonė nors kartą pasitelkdavo reklamos įmonių pagalbą, kadangi be atitinkamos reiklamos tam tikrų įmonių produkcija nebūtų populiari ir žinoma vartotojams.

Taigi, čia yra paminėta tik dalis sričių, kurios yra perduodamos kitoms įmonėms tvarkyti. Pažymėtina, kad šių sričių yra gerokai daugiau bei visas jas išvardinti praktiškai nėra įmanoma. Tai parodo, kad outsourcingas yra plačiai paplitęs verslo sferoje ir be jo šiandien negalime įsivaizduoti verslo procesų valdymo.
 
 
Susiję straipsniai

Outsourcingo Rizika - Kontrolės Praradimas

 

Visais atvejais tarp įmonės teikiančios paslaugas ir tarp įmonės perduodančios dalį savo veiklos kitai įmonei yra sudaroma paslaugų teikimo sutartis. Šioje sutartyje yra numatomos šalių teisės ir pareigos bei jų atsakomybė. Taigi, ko reikia, kad paslaugų teikėjas neperimtų jums svarbių sričių kontrolės?

Visų pirma, pažymėtina, kad įmonės vadovybė privalo nesuteikti kitai įmonei reguliuoti svarbių jai sričių. Pabrėžtina, kad pati įmonė privalo vykdyti veiklą jos išimtinės kompetencijos srityse. ...

Outsourcingo Rizika - Kontrolės Praradimas

Outsourcingo Reikšmė

 

Beveik kiekviena Lietuvos įmonė pasinaudoja įvairių įmonių siūlomomis paslaugomis, kad palengvintų sau darbą ir sumažintų kaštus. ...

Outsourcingo Reikšmė

Outsourcingas Lietuvoje

 

2002 metais Lietuvos Vyriausybė patvirtino ūkio bei ekonomikos plėtros ilgalaikę strategiją iki 2015 metų. ...

Outsourcingas Lietuvoje

Kada Verta Nuomotis Paslaugas?

 

Dažna įmonė pagalvoja apie outsourcingo sistemos pritaikymą jos veikloje. ...

Kada Verta Nuomotis Paslaugas?

IT Outsourcingas

 

Šiandien daugelyje įmonių neapsieinama be informacinių technologijų. ...

IT Outsourcingas

Outsourcingo Problemos ir Trūkumai

 

Outsourcingas yra tam tikrų organizacijos veiklų vykdymas, pasitelkiant tam išorinius tiekėjus / partnerius ir pan. ...

Outsourcingo Problemos ir Trūkumai

Outsourcingas

 

Mūsų visuomenėje šis žodis linksniuojamas jau kelerius metus, tačiau dar visai neseniai išgirdus šį terminą, buvo klausiama: kas tai? ...

Outsourcingas

Outsourcingo Privalumai

 

Klausimas „Kas yra outsourcingas? ...

Outsourcingo Privalumai

Užsakomosios Žemės Ūkio Konsultavimo Paslaugos Lietuvoje

 

Užsakomoji paslauga yra apibūdinama kaip neseniai atsiradusi verslo šaka, angliškai vadinama „Outsourcing“. ...

Užsakomosios Žemės Ūkio Konsultavimo Paslaugos Lietuvoje

Procesų Perdavimo Priežastys Lietuvoje

 

Įvairių procesų valdymas yra tarsi įmonės veiklos stuburas, be kurio įmonė negali tinkamai funkcionuoti. ...

Procesų Perdavimo Priežastys Lietuvoje