Rekomenduojame

Komandos formavimas

 

Komandos formavimas Organizacijų vadyboje svarbią vietą užima komandos, jų formavimas ir reikšmė. Ne veltui teigiama, kad komandoje pasiekiamas sinergijos efektas. Kas tai? Sinergijos efektas, paprastai tariant, yra tai, jog komandos nariai drauge pasiekia ženkliai daugiau nei galėtų pasiekti kiekvienas komandos narys, jei veiktų atskirai.

Šiandieninėse organizacijose komandos sparčiai populiarėja. Jei peržvelgtume darbo skelbimus, pamatytume, kad rimtos organizacijos kaip vieną iš keliamų reikalavimų pretendentui kelia gebėjimą dirbti komandoje.


Komandos formavimosi etapai:

Komandos formavimas – procesas, apimantis keturis etapus: formavimasis, audros etapas (kartais dar pavadinamas sąmyšio etapu), normalizavimasis ir veiklos etapas.

Formavimosi etape žmonės susiburia į naują komandą, vedini tam tikrų bendrų tikslų, tačiau komandos nariai dažniausiai vienas kito nepažįsta. Šiame etape komandos narių veikla daugiausiai ribojasi stebėjimu, kas komandoje bus priimtina ir kas ne.

Audros etapas dažniausiai siejamas su konfliktais, nesutarimais, nuomonių „susikirtimais“ ir pan. Audros etapas baigiasi, kai komandoje nusistovi tam tikra hierarchinė struktūra. Komandos nariai šio etapo pabaigoje turi savo vaidmenis bei priskiriamas funkcijas.

Normalizavimasis – jau pats etapo pavadinimas nusako, kad šiame etape konfliktai baigiasi ir padėtis komandoje stabilizuojasi. Normalizavimosi etapui būdingas stabilumas, darna ir jau šiame etape prasideda bendradarbiavimas.

Komandos formavimas baigiamas paskutiniu etapu – veikla. Šiame etape grupė jau veikia ir jos veikla vyksta visu pajėgumu. Šis etapas yra pats efektyviausias komandos veikloje.
Kai kurie autoriai teigia, kad kol komanda formuojasi, ją galima vadinti tik grupe ir jau tik ketvirtajame – veiklos – etape ši grupė virsta komanda.


Komandos formavimas – atsakingas procesas, reikalaujantis visų komandos narių atsidavimo ir suinteresuotumo.
 
 
Susiję straipsniai

Vadovo Vaidmuo Komandos Formavime

 

Kalbant apie komandos formavimą, reikia pabrėžti, kad didžiausias vaidmuo šioje situacijoje yra skiriamas būtent komandos vadovui, kadangi jis pats yra vertinamas pagal tai, kaip dirba jo kolektyvas. Jis yra suinteresuotas kolektyvo darbo našumu, kadangi kolektyvas atspindi jį patį. Jeigu kolektyve kyla tam tikrų nesutarimų ar problemų, be abejo, priežasčių reikia ieškoti vadovo elgsenoje.

Komandos vadovas yra bet kuriuo atveju atsakingas už darbuotojų parinkimą bei jų apmokymą. Taip pat jis yra atsakingas už darbuotojų skatinimą dirbti efektyviau. ...

Vadovo Vaidmuo Komandos Formavime

Komandos Samprata

 

Komanda yra suprantama kaip tam tikra dviejų ar daugiau žmonių grupė, kurios nariai yra susiję tarpusavio ryšiais bei siekia konkretaus bendro tikslo. ...

Komandos Samprata

Komandos Formavimui Skirtų Renginių Nauda

 

Šiandien nemažai įmonių siūlo komandos formavimo paslaugas, susijusias su tam tikrų renginių organizavimu. ...

Komandos Formavimui Skirtų Renginių Nauda

Komandos Formavimo Pakopos

 

Komandos nariai veikdami pavieniui negali pasiekti to, ką gali pasiekti draugiška ir darni komanda, kurios veikla remiasi tarpusavio pasitikėjimu. ...

Komandos Formavimo Pakopos

Komandos Narių Mokymai

 

Daugelis Lietuvos įmonių siūlo neįprastą paslaugą – darbuotojų mokymus. ...

Komandos Narių Mokymai

Komandos Formavimo Būdas - Išvyka Į Sodybą

 

Kiekvienoje įmonėje dirba tam tikras darbuotojų kolektyvas, nuo kurio priklauso didžioji dalis įmonės sėkmės bei pelningumo. ...

Komandos Formavimo Būdas - Išvyka Į Sodybą

Komandos Formavimo Būdas - Išgyvenimo Mokykla

 

Panagrinėjus Lietuvos įmonių siūlomas paslaugas komandos formavimo srityje, kai kurios įmonės siūlo gana įdomų būdą, kuris yra vadinamas „išgyvenimo mokykla“. ...

Komandos Formavimo Būdas - Išgyvenimo Mokykla

Komandos Formavimo Būdas - Fotografija

 

Niekam nėra paslaptis, kad kūrybiški darbuotojai kiekvienoje įmonėje yra labai vertinami, kadangi jie yra linkę pateikti įdomias idėjas bei tuo pačiu metu gerinti įmonės darbo efektyvumą. ...

Komandos Formavimo Būdas - Fotografija

Kaip Suformuoti Gerą Komandą?

 

Kiekvienas darbo kolektyvo vadovas susiduria su klausimu: kaip suformuoti tinkamą komandą? ...

Kaip Suformuoti Gerą Komandą?

Grupės ir komandos skirtumai

 

Komandos formavimas šiuolaikinėje organizacijoje užima reikšmingą vietą. ...

Grupės ir komandos skirtumai

Komandų Formavimosi Priežastys

 

Komandinis darbas šiais laikais vertinamas labiau nei individualus. ...

Komandų Formavimosi Priežastys