Rekomenduojame

Komandos Formavimo Pakopos

 

Komandos Formavimo Pakopos Komandos nariai veikdami pavieniui negali pasiekti to, ką gali pasiekti draugiška ir darni komanda, kurios veikla remiasi tarpusavio pasitikėjimu. Taigi, pakalbėkime apie tai, kokios yra komandos formavimo pakopos.

Pirma komandos formavimo pakopa yra „neišsivysčiusi komanda“ . Šioje situacijoje komanda yra naujai susiformavusi. Komandos nariai yra nedrąsūs, nebeturi grupinio darbo įgūdžių. Be abejo, tokią padėtį reikia taisyti. Visų pirma, vadovas turi stengtis įvairiais būdais pataisyti šią padėtį. Jis turi padėti komandai suprasti bendrą įmonės tikslą bei pagrindines vertybes.

Antra pakopa yra „diferenciacijos“ pakopa. Šiuo laikotarpiu komandoje gali kilti nemažai konfliktų. Be to, šiam laikotarpiui būdingas komandoje esantis hierarchiškumas, kiekvienas atlieka tam tikras jam pavestas pareigas, vienas yra viršesnis už kitą.

Trečia pakopa yra „integracija“. Tai reiškia, kad šiuo laikotarpiu vyksta komandos veiklos normalizavimas. Komandos nariai dalinasi savo atsakomybe su kitais. Šiuo laikotarpiu komanda pradeda suprasti kiekvieno nario silpnąsias ir stipriąsias vietas. Pastebime, kad šioje pakopoje yra tobulinama komandos veikla.

Ketvirta pakopa yra „subrendusi komanda“. Šiuo laikotarpiu komanda pasiekia tam tikrą progresą. Komandos veikla yra efektyvi. Komanda pradeda dirbti lyg tam tikra vieninga sistema, kurios kiekviena dalis prisideda prie bendrai vykdomo darbo. Be to, yra galutinai suformuojami darbo metodai.

Taigi, matome, kaip nuo neišsivysčiusios komandos galima prieiti prie profesionalios komandos, kuri vykdo savo veiklą efektyviai bei prisideda prie bendrų įmonės tikslų įgyvendinimo.
 
 
Susiję straipsniai

Komandos Narių Mokymai

 

Daugelis Lietuvos įmonių siūlo neįprastą paslaugą – darbuotojų mokymus. Tačiau tai nėra mokymai susiję su kvalifikacijos kėlimu, tai yra kitokie mokymai, kurie yra orientuoti į darbuotojų tarpusavio santykių gerinimą bei sugebėjimų lavinimą.

Šiuose mokymuose darbuotojai išmoksta komunikacijos pagrindų, kurie jiems yra reikalingi bendraujant su kitais darbuotojais bei klientais. Taip pat darbuotojai išmoksta siekti įmonės tikslų bei daug sužino apie savo įmonės vertybes ir idealus.

Tokiuose mokymuose komandai yra suteikiama galimybė išmokti kooperavimosi meno. ...

Komandos Narių Mokymai

Komandos Formavimo Būdas - Išvyka Į Sodybą

 

Kiekvienoje įmonėje dirba tam tikras darbuotojų kolektyvas, nuo kurio priklauso didžioji dalis įmonės sėkmės bei pelningumo. ...

Komandos Formavimo Būdas - Išvyka Į Sodybą

Komandos Formavimo Būdas - Išgyvenimo Mokykla

 

Panagrinėjus Lietuvos įmonių siūlomas paslaugas komandos formavimo srityje, kai kurios įmonės siūlo gana įdomų būdą, kuris yra vadinamas „išgyvenimo mokykla“. ...

Komandos Formavimo Būdas - Išgyvenimo Mokykla

Komandos Formavimo Būdas - Fotografija

 

Niekam nėra paslaptis, kad kūrybiški darbuotojai kiekvienoje įmonėje yra labai vertinami, kadangi jie yra linkę pateikti įdomias idėjas bei tuo pačiu metu gerinti įmonės darbo efektyvumą. ...

Komandos Formavimo Būdas - Fotografija

Kaip Suformuoti Gerą Komandą?

 

Kiekvienas darbo kolektyvo vadovas susiduria su klausimu: kaip suformuoti tinkamą komandą? ...

Kaip Suformuoti Gerą Komandą?

Grupės ir komandos skirtumai

 

Komandos formavimas šiuolaikinėje organizacijoje užima reikšmingą vietą. ...

Grupės ir komandos skirtumai

Komandų Formavimosi Priežastys

 

Komandinis darbas šiais laikais vertinamas labiau nei individualus. ...

Komandų Formavimosi Priežastys

Komandos formavimas

 

Organizacijų vadyboje svarbią vietą užima komandos, jų formavimas ir reikšmė. ...

Komandos formavimas

Vadovo Vaidmuo Komandos Formavime

 

Kalbant apie komandos formavimą, reikia pabrėžti, kad didžiausias vaidmuo šioje situacijoje yra skiriamas būtent komandos vadovui, kadangi jis pats yra vertinamas pagal tai, kaip dirba jo kolektyvas. ...

Vadovo Vaidmuo Komandos Formavime

Komandos Samprata

 

Komanda yra suprantama kaip tam tikra dviejų ar daugiau žmonių grupė, kurios nariai yra susiję tarpusavio ryšiais bei siekia konkretaus bendro tikslo. ...

Komandos Samprata

Komandos Formavimui Skirtų Renginių Nauda

 

Šiandien nemažai įmonių siūlo komandos formavimo paslaugas, susijusias su tam tikrų renginių organizavimu. ...

Komandos Formavimui Skirtų Renginių Nauda