Rekomenduojame

Lietuvos Įmonių Procesai 6 Sigmų Aspektu

 

Lietuvos Įmonių Procesai 6 Sigmų Aspektu Nagrinėjant įmonių veiklą Lietuvoje, verta pabrėžti, kad ne viena įmonė dar nepasiekė 2 Sigmų lygio. Tai reiškia, kad Lietuvos įmonės dar turi kur tobulėti ir turi daug neišnaudoto potencialo. Vakarų Valstybėse ši sistema yra naudojama nuo XX amžiaus pabaigos ir palaipsniui įgauna vis didesnį verslininkų pasitikėjimą.

Apskritai Lietuvoje verslininkai yra labiau linkę naudoti Lean sistemą, kuri leidžia sumažinti procesuose naudojamus išteklius tuo pačiu metu gerinant darbo efektyvumą.

Pastebima ir tai, kad ruošiantis panaudoti 6 Sigmų metodą savo kompanijoje, reikia įvertinti technologinius gamybos procesus, kad būtų išsiaiškinta, ties kuria vieta reikia tobulėti.

Kolkas Lietuvoje nėra 6 Sigmų projekto, kuris būtų iki galo įgyvendintas. Be abejo, tokioje mažoje valstybėje nėra sukurta pakankamai sąlygų stambiam verslui vystytis. Absoliuti dauguma įmonių Lietuvoje užsiima būtent smulkiu verslui. Todėl nekyla poreikis taikyti 6 Sigmų metodą, kuris suteikia kompanijai šansą vykdyti veiklą pasauliniame lygyje.

Apskritai kitose valstybėse smulkaus verslo sektoriuje taip pat nėra naudojama ši metodologija, kadangi yra laikomasi nuomonės, kad ji gali būti taikoma stambiame versle. O apie šios metodologijos taikyma smulkiame versle nėra duomenų.

Apibendrinant, verta pabrėžti, kad 6 Sigmų projektai Lietuvoje nėra aktualūs, kadangi mūsų valstybėje nėra daug stambaus verslo kompanijų, kurios galėtų diegti šią sistemą. Apskritai, tokios metodologijos taikymas yra būdingas labiau išsivysčiusioms šalims, kur egzistuoja realus poreikis tobulinimuisi.
 
 
Susiję straipsniai

6 Sigmų Samprata

 

Paprastai tariant 6 sigmos tai yra darbo našumo bei kokybės gerinimo metodologija paremta tam tikrais matematiniais skaičiavimais. Tokios metodologijos taikymas padeda įmonei pasiekti didesnį pelną. Ši optimizavimo sistema yra labai populiari bei naudojama daugelyje pasaulio valstybių.

6 Sigmų metodologiją pirma pradėjo naudoti kompanija “Motorola“, kurios savininkas buvo Bill Smith. Kompanija „Motorola“ išsikėlė sau tikslą dirbti būtent 6 Sigmų lygiu ir šį tikslą pasiekė. ...

6 Sigmų Samprata

6 Sigmų Privalumai

 

6 Sigmų metodologija neretai yra naudojama būtent didelių kompanijų. ...

6 Sigmų Privalumai

6 Sigmų Koncepcijos Principai

 

Galime išskirti 7 pagrindinius principus, kurie nustato 6 Sigmų koncepcijos bendrąsias gaires, kurios nusako, kaip turi būti vykdoma veikla pagal šią metodologiją. ...

6 Sigmų Koncepcijos Principai

6 Sigmų Istorija

 

6 Sigmų teorijos atsirado būtent 1980 metais kompanijoje „Motorola“. ...

6 Sigmų Istorija

6 Sigmos Paslaugų Sektoriuje

 

6 Sigmos metodologija buvo sukurta toms kompanijoms, kurios vykdo veiklą gamybos srityje. ...

6 Sigmos Paslaugų Sektoriuje

6 Sigmų Koncepcijos Modelis Lietuvos Paslaugų Sektoriuje

 

Verta pastebėti, kad 6 Sigmų koncepcijos modelis taikomas Lietuvoje paslaugų sektoriuje susideda iš 4 dalių:

• Pasiruošimas. ...

6 Sigmų Koncepcijos Modelis Lietuvos Paslaugų Sektoriuje

DMAIC Projekto Įgyvendinimo Etapai

 

DMAIC tai projektai, kurių metu yra siekiama sumažinti procesų neatitikimus įmonės veikloje. ...

DMAIC Projekto Įgyvendinimo Etapai

6 Sigmų Metodologija

 

6 Simos – tai integruota organizacijos veikos gerinimo metodologija, besiremianti statistiniais matematiniais metodais. ...

6 Sigmų Metodologija

6 Sigmos Metodika

 

6 sigmos yra tokia įmonės veiklos gerinimo metodika, kuri remiasi statistiniais metodais. ...

6 Sigmos Metodika