Rekomenduojame

Smulkus Verslas Užsienio Valstybėse

 

Smulkus Verslas Užsienio Valstybėse Išmanant smulkaus verslo padėtį Lietuvoje, vertėtų palyginti ją su kitų valstybių smulkaus verslo padėtimi bei išskirti tam tikrus panašumus bei skirtumus. Toks palyginimas padės geriau suvokti smulkaus verslo esmę bei pagilinti savo žinias, nes Lietuvoje yra daug žmonių, norinčių įsteigti verslą kitose valstybėse.

Pirmiausia pakalbėkime apie Jungtines Amerikos Valstijas. JAV kaip ir Lietuvoje yra populiaresnis būtent smulkus verslas. Smulkaus verslo įmonių ten yra žymiai daugiau negu stambaus. Tačiau JAV yra kitoks negu Lietuvoje labai mažos įmonės ir mažos įmonės leidžiamas darbuotojų skaičius.

Žinome, kad Lietuvos mikroįmonėje turi būti mažiau negu 10 darbuotojų, o mažoje įmonėje mažiau negu 50. JAV labai smulkiose firmose maksimalus darbuotojų skaičius turi siekti 20 darbuotojų, o mažoje įmonėje gali dirbti nuo 20 iki 99 darbuotojų. Taigi, matome, kad Lietuvoje ir JAV šie skaičiai skiriasi.

Pabrėžtina, kad smulkios firmos JAV geriau prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų. O jeigu kuri nors įmonė bankrutuoja, tokia padėtis yra kompensuojama naujų įmonių įkūrimu.

Kalbant apie situaciją Europos Sąjungos valstybėse, čia situacija yra panaši kaip ir Lietuvoje. ES mikroįmonei bei mažai įmonei reikalaujamas darbuotojų skaičius yra toks pats kaip ir Lietuvoje. Pabrėžtina, kad ES šalyse taip pat į pirmą planą yra iškeliamas būtent smulkus verslas, o ne stambus.

Taigi, kitose valstybėse, kaip ir Lietuvoje, smulkus verslas yra iškeliamas į pirmą vietą, tačiau tam tikrų sričių teisinis reglamentavimas šiek tiek skiriasi. Tačiau tokie skirtumai nedaro įtakos smulkaus verslo esmei, kuri visose minėtose valstybėse yra suprantama vienodai.
 
 
Susiję straipsniai

Smulkaus Verslo Pradžios Klaidos

 

Dažnai jauni verslininikai užsidegę noru kuo greičiau įsteigti savo įmonę ir pradėti savo verslą padaro daug nepataisomų klaidų, kurios sukelia neigiamų pasekmių. Taigi, išsiaiškinkime, ko nevertėtų daryti, ruošiantis sukurti savo smulkujį verslą.

Pirma klaida yra unikalumo stoka. Dažnai pradedantieji verslininkai kopijuoja kitų įmonių veiklą, manydami, kad tai yra teisingas sprendimas. Tačiau tai, kad kitam verslininkui gerai sekasi tam tikros srities verslas, nereiškia, kad reikia imtis įgyvendinti tą pačią idėją tomis pačiomis priemonėmis. ...

Smulkaus Verslo Pradžios Klaidos

Smulkaus Verslo Trūkumai

 

Nors smulkus verslas pasižymi tam tikrais pranašumais, dėl kurių verslininkai ir pasirenka šią veiklos sritį, vis dėlto, reikėtų paminėti ir smulkaus verslo trūkumus. ...

Smulkaus Verslo Trūkumai

Smulkaus Verslo Samprata

 

Kiekvienas iš mūsų kasdien susiduria su smulkiu verslu. ...

Smulkaus Verslo Samprata

Smulkaus Verslo Privalumai

 

Smulkus verslas yra labiausiai paplitęs verslas Lietuvoje. ...

Smulkaus Verslo Privalumai

Parama Smulkiam Verslui

 

Smulkus verslas sudaro didžiąją dalį valstybės ekonomikos, todėl valstybė stengiasi rūpintis verslumo skatinimu ir teikia tam tikrą paramą smulkiesiems verslininkams. ...

Parama Smulkiam Verslui

Nuo Ko Priklauso Smulkaus Verslo Sėkmė?

 

Visais atvejais yra sunku nustatyti, kas smulkųjį verslą daro sėkmingą. ...

Nuo Ko Priklauso Smulkaus Verslo Sėkmė?

Europos Sąjungos Parama Smulkiam Verslui

 

Nuo 2014 iki 2020 metų Lietuvą turi pasiekti Europos Sąjungos paramos lėšos, kurių yra 10 % daugiau negu Lietuva gavo nuo 2007 iki 2013 metų. ...

Europos Sąjungos Parama Smulkiam Verslui

Kas Yra Smulkusis Verslas

 

Kai kalbama apie smulkųjį verslą, beveik visada drauge minimas ir vidutinis verslas. ...

Kas Yra Smulkusis Verslas