Rekomenduojame

Procesų Perdavimo Priežastys Lietuvoje

 

Procesų Perdavimo Priežastys Lietuvoje Įvairių procesų valdymas yra tarsi įmonės veiklos stuburas, be kurio įmonė negali tinkamai funkcionuoti. Verta paminėti, kad dažnai įmonės tam tikrus procesus valdyti deleguoja specializuotoms įmonėms, kurios teikia tokias paslaugas. Taigi, verta išsiaiškinti, kokia situacija yra susiklosčiusi Lietuvoje bei kokios yra dažniausios procesų valdymo delegavimo kitoms įmonėms priežastys būtent mūsų valstybėje?

Svarbiausia priežastimi, dėl kurios yra pasitelkiama kitų įmonių pagalba, yra noras sutelkti dėmesį į svarbiausius įmonei klausimus, o kitą darbą deleguoti specializuotoms įmonėms.
Antrą vietą užima priežastis, susijusi su veiklos kaštų mažinimu bei jų geresniu kontroliavimu, kai įmonės siekia gauti tam tikrą paslaugą pigiau ir sutaupyti lėšų.

Trečia vietą užima priežastis, susijusi su didesnio lankstumo poreikiu bei tam tikra reakcija į rinkos pokyčius. Kai įmonei teikia paslaugas geriausi savo sritį išmanantys specialistai, tai suponuoja geresnę ir lankstesnę visos įmonės veiklą.

Ketvirtą vietą užima dvi priežastys. Pirma yra galimybė atlaisvinti išteklius bei resursus kitiems tikslams pasiekti. Antra priežastis yra darbo kokybės gerinimas, kuomet tam tikra grupė specialistų sugeba padaryti darbą geriau ir kokybiškiau negu tai padarytų samdomi darbuotojai.

Taigi, verta pažymėti, kad svarbiausia priežastimi dėl kurios yra nuomojamos kitų įmonių paslaugos yra noras sutelkti dėmesį į pagrindinę įmonės veiklą. Tačiau, kaip bebūtų keista, darbo kokybės didinimas nėra ta tikroji priežastis, dėl kurios Lietuvoje yra naudojamas outsourcingas.
 
 
Susiję straipsniai

Outsourcingo Sritys

 

Pagal 2010 metų statistinius duomenis, apie 92 % Lietuvos įmonių buvo perdavusios dalį įmonės procesų išoriniam paslaugų tiekėjui. Tai rodo, kad Lietuvoje outsourcingas tampa populiariu reiškiniu, kuris daro įtaką verslo procesų vystymuisi bei juos optimizuoja. Outsourcingas gali būti vykdomas įvairiose srityse, kurias reikia panagrinėti.

Labiausiai perduodama veikla Lietuvoje yra informacinės technologijos. Įvairių užduočių, susijusių su informacinėmis technologijomis atlikimas yra dažniausiai deleguojamas tam tikroms specializotoms įmonėms, kurios teikia tokias paslaugas. ...

Outsourcingo Sritys

Outsourcingo Rizika - Kontrolės Praradimas

 

Visais atvejais tarp įmonės teikiančios paslaugas ir tarp įmonės perduodančios dalį savo veiklos kitai įmonei yra sudaroma paslaugų teikimo sutartis. ...

Outsourcingo Rizika - Kontrolės Praradimas

Outsourcingo Reikšmė

 

Beveik kiekviena Lietuvos įmonė pasinaudoja įvairių įmonių siūlomomis paslaugomis, kad palengvintų sau darbą ir sumažintų kaštus. ...

Outsourcingo Reikšmė

Outsourcingas Lietuvoje

 

2002 metais Lietuvos Vyriausybė patvirtino ūkio bei ekonomikos plėtros ilgalaikę strategiją iki 2015 metų. ...

Outsourcingas Lietuvoje

Kada Verta Nuomotis Paslaugas?

 

Dažna įmonė pagalvoja apie outsourcingo sistemos pritaikymą jos veikloje. ...

Kada Verta Nuomotis Paslaugas?

IT Outsourcingas

 

Šiandien daugelyje įmonių neapsieinama be informacinių technologijų. ...

IT Outsourcingas

Outsourcingo Problemos ir Trūkumai

 

Outsourcingas yra tam tikrų organizacijos veiklų vykdymas, pasitelkiant tam išorinius tiekėjus / partnerius ir pan. ...

Outsourcingo Problemos ir Trūkumai

Outsourcingas

 

Mūsų visuomenėje šis žodis linksniuojamas jau kelerius metus, tačiau dar visai neseniai išgirdus šį terminą, buvo klausiama: kas tai? ...

Outsourcingas

Outsourcingo Privalumai

 

Klausimas „Kas yra outsourcingas? ...

Outsourcingo Privalumai

Užsakomosios Žemės Ūkio Konsultavimo Paslaugos Lietuvoje

 

Užsakomoji paslauga yra apibūdinama kaip neseniai atsiradusi verslo šaka, angliškai vadinama „Outsourcing“. ...

Užsakomosios Žemės Ūkio Konsultavimo Paslaugos Lietuvoje