Rekomenduojame

Outsourcingo Rizika - Kontrolės Praradimas

 

Outsourcingo Rizika - Kontrolės Praradimas Visais atvejais tarp įmonės teikiančios paslaugas ir tarp įmonės perduodančios dalį savo veiklos kitai įmonei yra sudaroma paslaugų teikimo sutartis. Šioje sutartyje yra numatomos šalių teisės ir pareigos bei jų atsakomybė. Taigi, ko reikia, kad paslaugų teikėjas neperimtų jums svarbių sričių kontrolės?

Visų pirma, pažymėtina, kad įmonės vadovybė privalo nesuteikti kitai įmonei reguliuoti svarbių jai sričių. Pabrėžtina, kad pati įmonė privalo vykdyti veiklą jos išimtinės kompetencijos srityse. Visais atvejais reikia siekti, kad paslaugų teikėjas išliktų tik paslaugų teikėju, o ne dar vienu verslo partneriu.

Savaime suprantama, kad užtikrinti tokią situaciją, kad paslaugų teikėjas neperimtų tam tikros srities kontrolės nėra paprasta. Tai dažnai susiję su tuo, kad tarp paslaugas teikiančios įmonės ir tarp įmonės perduodančios dalį savo veiklos kitai sudaroma sutartis yra ilgalaikė. Išeitis iš šios situacijos gali būti tokia, kad reikia kasmet atnaujinti bei pakoreguoti tokią sutartį iškilus kontrolės praradimo rizikai.

Taip pat galima susidurti su tokia situacija, kai įmonė nori nutraukti sutartį, kuri jai yra aiškiai nenaudinga, tačiau ilgalaikė. Nutraukusi tokią sutartį įmonė gali susidurti su problema, kad ji gali nerasti rinkoje alternatyvaus tiekėjo ir teks grįžti prie ankstesnio varianto.

Taigi, kontrolės praradimas yra vienas iš outsourcingo minusų. Tačiau šį reiškinį galima įvairiai kontroliuoti vykdant monitoringą bei atsižvelgiant į besikeičiančias aplinkybes.
 
 
Susiję straipsniai

Outsourcingo Reikšmė

 

Beveik kiekviena Lietuvos įmonė pasinaudoja įvairių įmonių siūlomomis paslaugomis, kad palengvintų sau darbą ir sumažintų kaštus. Taigi, verta panagrinėti, kokia yra užsakomųjų paslaugų reikšmė įmonėms?

Visų pirma, outsourcingas leidžia įmonių vadovybei sutaupyti daugiau laiko. Juk geriau yra perduoti tam tikrą veiklą vykdyti kitiems, negu neturint tam tikrų įgūdžių patiems bandyti ją įvykdyti arba samdyti brangiai kainuojančius darbuotojus.

Visų antra, outsourcingas suteikia galimybę įmonėms perduoti dalį savo veiklos į kitas rankas, kad ji būtų vykdoma efektyviau. ...

Outsourcingo Reikšmė

Outsourcingas Lietuvoje

 

2002 metais Lietuvos Vyriausybė patvirtino ūkio bei ekonomikos plėtros ilgalaikę strategiją iki 2015 metų. ...

Outsourcingas Lietuvoje

Kada Verta Nuomotis Paslaugas?

 

Dažna įmonė pagalvoja apie outsourcingo sistemos pritaikymą jos veikloje. ...

Kada Verta Nuomotis Paslaugas?

IT Outsourcingas

 

Šiandien daugelyje įmonių neapsieinama be informacinių technologijų. ...

IT Outsourcingas

Outsourcingo Problemos ir Trūkumai

 

Outsourcingas yra tam tikrų organizacijos veiklų vykdymas, pasitelkiant tam išorinius tiekėjus / partnerius ir pan. ...

Outsourcingo Problemos ir Trūkumai

Outsourcingas

 

Mūsų visuomenėje šis žodis linksniuojamas jau kelerius metus, tačiau dar visai neseniai išgirdus šį terminą, buvo klausiama: kas tai? ...

Outsourcingas

Outsourcingo Privalumai

 

Klausimas „Kas yra outsourcingas? ...

Outsourcingo Privalumai

Užsakomosios Žemės Ūkio Konsultavimo Paslaugos Lietuvoje

 

Užsakomoji paslauga yra apibūdinama kaip neseniai atsiradusi verslo šaka, angliškai vadinama „Outsourcing“. ...

Užsakomosios Žemės Ūkio Konsultavimo Paslaugos Lietuvoje

Procesų Perdavimo Priežastys Lietuvoje

 

Įvairių procesų valdymas yra tarsi įmonės veiklos stuburas, be kurio įmonė negali tinkamai funkcionuoti. ...

Procesų Perdavimo Priežastys Lietuvoje

Outsourcingo Sritys

 

Pagal 2010 metų statistinius duomenis, apie 92 % Lietuvos įmonių buvo perdavusios dalį įmonės procesų išoriniam paslaugų tiekėjui. ...

Outsourcingo Sritys