Rekomenduojame

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

 

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis Kiekvienam iš mūsų, nebūtinai esantiems verslininkais ar turintiems verslo gyslelę, vis tik kyla susižavėjimas skaitant pasaulio verslo magnatų sėkmės istorijas. Žavimės jų galia ir įtaka pasauliui, taip pat šių verslo atstovų labdaringa veikla. Už viso to slypi didelės sumos pinigų.

Yra begalės sėkmingų verslo istorijų, apie kurias verta kalbėti, kurios imponuoja, žavi mus. Šios istorijos byloja apie verslo atstovų ryžtą, pasitikėjimą savo jėgomis bei valią. Tai savybės, lydinčios į sėkmę, kurių dažnai mums patiems pristinga vienoje ar kitoje gyvenimiškoje situacijoje.

Psichologijos mokslas, kalbėdamas apie verslą, dažnai išskiria derybas. Derybos yra svarbus psichologų mokslinių tyrimų subjektas. Tai aktualija, leidžianti įsigilinti į žmogaus psichologiją. Tinkamas psichologinis nusiteikimas. Patarimai kaip psichologiškai nusiteikti deryboms yra šių tyrimų dalis.

Pažymima, jog besiderančių pusių laikysena viena kitos atžvilgiu yra labai svarbu, siekiant sėkmingų derybų. Iš esmės viskas prasideda nuo sau užduodamų klausimų, tokių kaip: „ar tu mano priešas?“ (požiūrio į oponentą formavimas), „ko reikia man pačiam?“ (tvirto stuburo formavimas, savo principų, nuostatų formavimas) bei „kaip ketinu tai pasiekti?“ (bendravimo niuansai, etika). Vėliau einama prie praktiškų patarimų kaip pasiekti pergalę derybose.

Visgi, be esminių psichologinio nusiteikimo niuansų pažymima, jog įtakos deryboms turi ir tokie niuansai, kaip pauzės, kurios gali būti taip pat itin reikšmingos, bylojančios, koks abiejų besiderančių pusių psichologinis stovis. Skaitoma, jog tvirtas, principingas, gerai besijaučiantis derybininkas gali leisti sau patylėti, kai jaučia, jog to reikia.

Tokiu būdu pirmosios derybų pusės daromas psichologinis spaudimas kitai psichologiškai silpnesnei derybų pusei, kuri bet kurio momentu gali prabilti, sulaužydama tyla bei pradėti nuolaidžiauti pirmajai pusei, siūlydama kompromisus, nuolaidas.
 
 
Susiję straipsniai

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

 

Šis terminas yra neatsiejama verslo dalis. Komercinė, laisvoji rinka yra pilna verslo struktūrų, kurios stengiasi iš paskutiniųjų varžytis viena su kita, kad išliktų šioje rinkoje.

Kai kada šios ima ir derasi viena su kita, bandydamos užmegzti prekybinius, komercinius santykius, leidžiančius šioms besiderančioms verslo struktūroms iškilti aukščiau virš kitų. Siekiama sudaryti sandorį, naudingą abejoms pusėms. Derybos – taip paprastai vadinasi šis procesas tarp besiderančių verslų struktūrų. ...

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

Derybos - Neišvengiamybė

 

Perkate namą? ...

Derybos - Neišvengiamybė

Derybų Istorija

 

Kalbant apie derybas, kaip keičiasi derybų kultūra geriausiai iliustruoja istorija. ...

Derybų Istorija

Kompromisas Derybose

 

Visi žinome, ką reiškia žodis kompromisas. ...

Kompromisas Derybose

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

 

Derybos gali būti labai įvairios. ...

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

Koks Derybinis Stilius Tinka

 

Egzistuoja penki derybų stiliai: konkurencija, kompromisas, vengimas, prisitaikymas, bendradarbiavimas. ...

Koks Derybinis Stilius Tinka

Kas Yra Derybos

 

Šiandieninis verslo sektorius sunkiai įsivaizduojamas be derybų. ...

Kas Yra Derybos

Pasirengimas Deryboms

 

Derybos – procesas, kurio metu šalys derasi, kad abi pasiektų norimų tikslų. ...

Pasirengimas Deryboms

Bendravimo Ypatumai Derybose

 

Vienas garsus Italijos diplomatas yra pasakęs, kad derybos yra toks menas, kai leidžiate kitai pusei siekti jos tikslų, tačiau Jūsų sąlygomis. ...

Bendravimo Ypatumai Derybose

Derybinės Pozicijos

 

Derybose galimos dvi kraštutinės pozicijos, kurios vadinamos kieta pozicija ir minkšta pozicija. ...

Derybinės Pozicijos

Elgesio Stiliai Derybose

 

Kas yra derybos, tikriausiai, nereikia nė sakyti. ...

Elgesio Stiliai Derybose

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

 

Virgin Group. ...

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas