Rekomenduojame

Derybų Istorija

 

Derybų Istorija Kalbant apie derybas, kaip keičiasi derybų kultūra geriausiai iliustruoja istorija. Derybos, kuriose atsispindi žmonių tarpusavio prekybiniai santykiai, fiksuojamos dar prieš mūsų erą, Senovės Graikijos laikais. Daugiau nei prieš pustrečio tūkstančio metų prasidėjusi derybų praktika vis dar praktikuojama šiandien. Tai, jog derybos vis dar praktikuojamos, rodo derybų reikšmę.

Laiko tėkmėje kinta žmogaus mentalitetas. Su laiku žmogus tapo labiau apsišvietęs, prasiplėtė jo pasaulėžiūra, požiūris į save ir kitus. Jei Senovės Graikų laikais derybomis buvo siekiama pagrinde sutarti dėl taikos tarp kaimyninių valstybių, ir kiek mažiau skiriama deryboms prekybos atveju, visgi dažnai viskas labiau buvo sprendžiama ginklu ir manoma, jog tai vienintelis racionalus būdas pasiekti, tai ko nori.

Tik bėgant laikui, keitėsi žmogaus mentalitetas, buvo einama diplomatijos link. Su diplomatija prasidėjo skaitymasis su kitomis tautomis ir tarpusavio bendravimas taikiu teisišku susitarimo principu. Derybos dėl taikos tarp kariaujančių, konfliktuojančių tautų šiais laikais taip pat vyksta. Skirtumas tik tas, jog dabar suvokiama - diplomatiškomis derybomis reikia siekti taikos, o ne ginklu. Karo praktika yra kur kas sumažėjusi.

Karas tuo tarpu persikėlė kitur. Dabar karas vyksta dėl kainų laisvojoje rinkoje, kurioje varžosi gausybė verslo struktūrų, siekiančių pasiūlyti rinkai kuo kokybiškesnes prekes ar paslaugas už kuo mažesnę kainą.

Paimkime puikiai derybas iliustruojančią prekybos ir amatų šventę - Kaziuko mugę. Mugės apskritai laikomos puikiomis vietomis deryboms, kuomet galima gerokai nusiderėti kainą kažką perkant. Sakytumėte, o kokia nauda prekeiviui, kuris parduoda prekę už kur kas žemesnę prekę negu nustatytą? Parduotas kiekis prekių.

Pelnas gal ir nebus optimalus, bet lankstesnis prekeivis gali mugės pabaigoje būti pardavęs kur kas daugiau už kolegas, kurie laikėsi iš paskutiniųjų savo nustatytos kainos ir nedaug pardavė. Galiausiai susumavus surinktą pelną, gautą iš gausiai parduotos produkcijos, lankstesnis prekeivis uždirba daugiau.
 
 
Susiję straipsniai

Kompromisas Derybose

 

Visi žinome, ką reiškia žodis kompromisas. Kompromisas – tai visoms derybų pusėms priimtinas sprendimas. Dažnai galvojama, kad kompromisas yra labai geras problemos išsprendimo rezultatas. Tačiau derybose kompromisas nėra geriausias variantas. Nes jis reiškia, kad abi derybų pusės kažką laimi, tačiau abi kažką ir praranda. ...

Kompromisas Derybose

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

 

Derybos gali būti labai įvairios. ...

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

Koks Derybinis Stilius Tinka

 

Egzistuoja penki derybų stiliai: konkurencija, kompromisas, vengimas, prisitaikymas, bendradarbiavimas. ...

Koks Derybinis Stilius Tinka

Kas Yra Derybos

 

Šiandieninis verslo sektorius sunkiai įsivaizduojamas be derybų. ...

Kas Yra Derybos

Pasirengimas Deryboms

 

Derybos – procesas, kurio metu šalys derasi, kad abi pasiektų norimų tikslų. ...

Pasirengimas Deryboms

Bendravimo Ypatumai Derybose

 

Vienas garsus Italijos diplomatas yra pasakęs, kad derybos yra toks menas, kai leidžiate kitai pusei siekti jos tikslų, tačiau Jūsų sąlygomis. ...

Bendravimo Ypatumai Derybose

Derybinės Pozicijos

 

Derybose galimos dvi kraštutinės pozicijos, kurios vadinamos kieta pozicija ir minkšta pozicija. ...

Derybinės Pozicijos

Elgesio Stiliai Derybose

 

Kas yra derybos, tikriausiai, nereikia nė sakyti. ...

Elgesio Stiliai Derybose

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

 

Virgin Group. ...

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

 

Kiekvienam iš mūsų, nebūtinai esantiems verslininkais ar turintiems verslo gyslelę, vis tik kyla susižavėjimas skaitant pasaulio verslo magnatų sėkmės istorijas. ...

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

 

Šis terminas yra neatsiejama verslo dalis. ...

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

Derybos - Neišvengiamybė

 

Perkate namą? ...

Derybos - Neišvengiamybė