Rekomenduojame

Derybinės Pozicijos

 

Derybinės Pozicijos Derybose galimos dvi kraštutinės pozicijos, kurios vadinamos kieta pozicija ir minkšta pozicija. O „viduriukas“ vadinamas bendradarbiavimo derybomis.

Kalbant apie pačius derybų dalyvius, tai esant minkštai derybinei pozicijai, derybininkai yra daugiau draugai, gali būti kolegos. Tačiau juos sieja draugiški santykiai, jie nesivaržo tarpusavyje. Šiuo atveju vyrauja atlaidumas.

Jei derybinė pozicija kieta, tai oponentai yra tikri priešininkai. Tokiu atveju vyrauja aštrumas. O bendradarbiavimo derybose derybininkai yra problemų sprendėjai, Jie derasi, siekdami išspręsti problemą, o ne pasivaržyti.

Esant minkštai derybinei pozicijai, svarbiausia yra išlaikyti gerus santykius su oponentu, o esant kietai derybinei pozicijai, atvirkščiai, svarbiausiai yra pasiekti pergalę. Bendradarbiavimo atveju tikslas yra sukurti abipusę vertę.

Derybose pasiekiamas vienoks ar kitoks rezultatas, o pačios derybos paliečia oponentų santykius, Taigi, esant minkštai derybinei pozicijai, derybų rezultatas dažnai paaukojamas dėl tarpusavio santykių. Esant kietai derybinei pozicijai, atvirkščiai. Kai bendradarbiaujama, tarpusavio santykiai dažniausiai pasitelkiami, siekiant išspręsti problemą.

Kai derybinė pozicija minkšta, tai derybininkų pozicijos yra nesunkiai keičiamos. Tačiau kai derybinė pozicija yra kieta, tai oponentai savo pozicijų nekeičia ir laikosi savo interesų bei tikslų. Būtent tai ir lemia, kad minkštos pozicijos atveju siūlymai teikiami, svarstomi, o kietos pozicijos atveju dažnai pasitelkiami grasinimai.

Kai derybų pozicija minkšta, tai derybose yra vengiama spaudimo, siekiama susitarti, atviraujama. Tačiau kai derybų pozicija kieta, tai oponentas yra spaudžiamas, jam primetama pozicija, neretai pasitelkiamas net klaidinimas.

Bendradarbiavimas remiasi analize. Analizuojamos sąlygos, alternatyvos.
 
 
Susiję straipsniai

Elgesio Stiliai Derybose

 

Kas yra derybos, tikriausiai, nereikia nė sakyti. Visi mes kasdien dėl ko nors deramės. Derybos yra šalių bendravimas, kuriuo metu jos tariasi dėl joms rūpimų bendrų klausimų ir siekia susitarimo.

Pagal tai, kiek derybose dėmesio skiriama savo interesams ir kiek oponento interesams, skiriami penki derybiniai stiliai: konkurencija, vengimas, kompromisas, bendradarbiavimas ir prisitaikymas.

Pirmasis stilius – konkurencija. ...

Elgesio Stiliai Derybose

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

 

Virgin Group. ...

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

 

Kiekvienam iš mūsų, nebūtinai esantiems verslininkais ar turintiems verslo gyslelę, vis tik kyla susižavėjimas skaitant pasaulio verslo magnatų sėkmės istorijas. ...

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

 

Šis terminas yra neatsiejama verslo dalis. ...

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

Derybos - Neišvengiamybė

 

Perkate namą? ...

Derybos - Neišvengiamybė

Derybų Istorija

 

Kalbant apie derybas, kaip keičiasi derybų kultūra geriausiai iliustruoja istorija. ...

Derybų Istorija

Kompromisas Derybose

 

Visi žinome, ką reiškia žodis kompromisas. ...

Kompromisas Derybose

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

 

Derybos gali būti labai įvairios. ...

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

Koks Derybinis Stilius Tinka

 

Egzistuoja penki derybų stiliai: konkurencija, kompromisas, vengimas, prisitaikymas, bendradarbiavimas. ...

Koks Derybinis Stilius Tinka

Kas Yra Derybos

 

Šiandieninis verslo sektorius sunkiai įsivaizduojamas be derybų. ...

Kas Yra Derybos

Pasirengimas Deryboms

 

Derybos – procesas, kurio metu šalys derasi, kad abi pasiektų norimų tikslų. ...

Pasirengimas Deryboms

Bendravimo Ypatumai Derybose

 

Vienas garsus Italijos diplomatas yra pasakęs, kad derybos yra toks menas, kai leidžiate kitai pusei siekti jos tikslų, tačiau Jūsų sąlygomis. ...

Bendravimo Ypatumai Derybose