Rekomenduojame

Elgesio Stiliai Derybose

 

Elgesio Stiliai Derybose Kas yra derybos, tikriausiai, nereikia nė sakyti. Visi mes kasdien dėl ko nors deramės. Derybos yra šalių bendravimas, kuriuo metu jos tariasi dėl joms rūpimų bendrų klausimų ir siekia susitarimo.

Pagal tai, kiek derybose dėmesio skiriama savo interesams ir kiek oponento interesams, skiriami penki derybiniai stiliai: konkurencija, vengimas, kompromisas, bendradarbiavimas ir prisitaikymas.

Pirmasis stilius – konkurencija. Šis stilius pasižymi itin aukštu dėmesio lygiu savo interesams ir labai mažu dėmesiu oponento interesams. Konkurencijai būdinga atkaklumas, nebendradarbiavimas. Šiuo atveju laimi tik viena derybų pusė, o pačias derybas pelnytai galima pavadinti varžybomis.

Vengimas – labai mažas dėmesys ir savo, ir oponento interesams. Šiuo atveju yra vengiama konflikto. Vyrauja abejingumas. Neretai vengimas tik dar labiau paaštrina problemą.

Kompromisas – trečiasis analizuojamas elgsenos stilius derybų metu. Jau pats pavadinimas pasako, kad šiuo atveju siekiama „viduriuko“, kad sutarimas vienodai tenkintų abi šalis.

Šiuo atveju vienodas dėmesys skiriamas ir savo, ir oponento interesams. Tačiau tas dėmesys taip pat yra vidutinis: nei per didelis, nei pernelyg atsainus. Kompromisas tinkamiausias, kuomet derybos yra ribojamos laiko. Tačiau kompromisu nebūna abi pusės patenkintos visiškai, kadangi dažnai kažką kiekviena jų ir praranda.

Bendradarbiavimas – šis elgsenos stilius pasižymi labai aukštu dėmesio lygiu ir savo, ir konkurento interesams. Šiuo atveju derybininkų santykiai geri. Abi derybų pusės yra laimėtojos.

Prisitaikymo stiliui būdingas labai mažas dėmesys savo interesams ir daug dėmesio oponento interesams. Už savo interesus nekovojama, o prisitaikoma prie oponento interesų.
 
 
Susiję straipsniai

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

 

Virgin Group. Ar ši kompanija Jums ką nors sako? Galbūt taptų kiek aiškiau, jei konkretizuotume ir įvardintume asmenį, puikiai visame pasaulyje žinomą verslininką, milijardierių serą Ričardą Bransoną. Šis britų verslo magnatas žinomas dėl globalinės Virgin Group verslo imperijos įkūrimo ir valdymo.

Tai verslo monopolis, valdantis dukterines Virgin kompanijas, tokias kaip knygų, literatūros leidyba užsiimančią Virgin Books kompaniją, tiek oro skrydžio paslaugas teikiančią Virgin Atlantic kompaniją, tiek muzikos įrašų pardavimais užsiimančią Virgin Records kompaniją. ...

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

 

Kiekvienam iš mūsų, nebūtinai esantiems verslininkais ar turintiems verslo gyslelę, vis tik kyla susižavėjimas skaitant pasaulio verslo magnatų sėkmės istorijas. ...

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

 

Šis terminas yra neatsiejama verslo dalis. ...

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

Derybos - Neišvengiamybė

 

Perkate namą? ...

Derybos - Neišvengiamybė

Derybų Istorija

 

Kalbant apie derybas, kaip keičiasi derybų kultūra geriausiai iliustruoja istorija. ...

Derybų Istorija

Kompromisas Derybose

 

Visi žinome, ką reiškia žodis kompromisas. ...

Kompromisas Derybose

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

 

Derybos gali būti labai įvairios. ...

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

Koks Derybinis Stilius Tinka

 

Egzistuoja penki derybų stiliai: konkurencija, kompromisas, vengimas, prisitaikymas, bendradarbiavimas. ...

Koks Derybinis Stilius Tinka

Kas Yra Derybos

 

Šiandieninis verslo sektorius sunkiai įsivaizduojamas be derybų. ...

Kas Yra Derybos

Pasirengimas Deryboms

 

Derybos – procesas, kurio metu šalys derasi, kad abi pasiektų norimų tikslų. ...

Pasirengimas Deryboms

Bendravimo Ypatumai Derybose

 

Vienas garsus Italijos diplomatas yra pasakęs, kad derybos yra toks menas, kai leidžiate kitai pusei siekti jos tikslų, tačiau Jūsų sąlygomis. ...

Bendravimo Ypatumai Derybose

Derybinės Pozicijos

 

Derybose galimos dvi kraštutinės pozicijos, kurios vadinamos kieta pozicija ir minkšta pozicija. ...

Derybinės Pozicijos