Rekomenduojame

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

 

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose Derybos gali būti labai įvairios. Rezultatai taip pat pasiekiami skirtingi ir priklauso nuo derybininkų įgūdžių, interesų ir pan.

Pavyzdžiui, dažnas derybų stilius yra konkurencija. Tai derybų pusių konkuravimas, kad gautų kuo didesnę naudą sau. Konkuruojant siekiama įrodyti oponento neteisumą. Gali kilti net konfliktas, kuris nurims tik tuomet, kai oponentas pakeis savo poziciją.

Konkurencijos stiliui būdingas rėkimas, šaukimas, emocijų nevaldymas ir pan. Atsisakymas šiuo atveju nepriimamas, o reikalaujama visiško paklusnumo. Konkurencijai nesvetimas ir gudravimas, norima bet kokiomis priemonėmis pasiekti savo tikslą.

Neretai netgi keliamas ultimatumas, jog jei oponentas nori su jumis išlaikyti draugiškus, kolegialius santykius, tai privalo sutikti su jūsų nuomone. Kompromisas nėra labai geras derybų būdas, jei su oponentu jus sieja geri santykiai ir tokius juos ir norite išlaikyti.

Priešingybė konkurencijos stiliui – prisitaikymas. Čia, priešingai nei konkurencijos atveju, savo interesų nepaisoma, o siekiama patenkinti oponento interesus. Prisitaikymas dažnai pasirenkamas, kai norima greičiau išspręsti problemą. Tačiau svarbiausia ne pats problemos sprendimas ir rezultatas, tačiau nepažeista ramybė, procesų nesutrikdymas.

Prisitaikant savo neigiamos emocijos tarsi užblokuojamos. Bet prisitaikymas neretai yra keršto planų kūrimo pradžia. Visgi blogos emocijos prasiveržia.

Prisitaikant patenkinami oponento interesai. Oponentas, pamatęs, kokia derybų elgsena pasirinkta, gali tuo ir piktnaudžiauti. Tuo atveju jūs galite susierzinti, tačiau to neparodysite. Blogos emocijos kaupsis dar labiau. Apsimesite, kad viskas yra gerai, tačiau viduje to nejausite.
 
 
Susiję straipsniai

Koks Derybinis Stilius Tinka

 

Egzistuoja penki derybų stiliai: konkurencija, kompromisas, vengimas, prisitaikymas, bendradarbiavimas. Kada koks derybinis stilius tinkamas naudoti?

Bendradarbiavimas. Šis derybų stilius tinkamas tuomet, kai abi derybų pusės yra labai stiprios ir norima rasti joms abiem priimtiną sprendimą. Bendradarbiavimas naudojamas, kai derybų metu sudaromas sandoris turi labai didelį poveikį verslui, organizacijai ir pan. ...

Koks Derybinis Stilius Tinka

Kas Yra Derybos

 

Šiandieninis verslo sektorius sunkiai įsivaizduojamas be derybų. ...

Kas Yra Derybos

Pasirengimas Deryboms

 

Derybos – procesas, kurio metu šalys derasi, kad abi pasiektų norimų tikslų. ...

Pasirengimas Deryboms

Bendravimo Ypatumai Derybose

 

Vienas garsus Italijos diplomatas yra pasakęs, kad derybos yra toks menas, kai leidžiate kitai pusei siekti jos tikslų, tačiau Jūsų sąlygomis. ...

Bendravimo Ypatumai Derybose

Derybinės Pozicijos

 

Derybose galimos dvi kraštutinės pozicijos, kurios vadinamos kieta pozicija ir minkšta pozicija. ...

Derybinės Pozicijos

Elgesio Stiliai Derybose

 

Kas yra derybos, tikriausiai, nereikia nė sakyti. ...

Elgesio Stiliai Derybose

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

 

Virgin Group. ...

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

 

Kiekvienam iš mūsų, nebūtinai esantiems verslininkais ar turintiems verslo gyslelę, vis tik kyla susižavėjimas skaitant pasaulio verslo magnatų sėkmės istorijas. ...

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

 

Šis terminas yra neatsiejama verslo dalis. ...

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

Derybos - Neišvengiamybė

 

Perkate namą? ...

Derybos - Neišvengiamybė

Derybų Istorija

 

Kalbant apie derybas, kaip keičiasi derybų kultūra geriausiai iliustruoja istorija. ...

Derybų Istorija

Kompromisas Derybose

 

Visi žinome, ką reiškia žodis kompromisas. ...

Kompromisas Derybose