Rekomenduojame

6 Sigmos Metodika

 

6 Sigmos Metodika 6 sigmos yra tokia įmonės veiklos gerinimo metodika, kuri remiasi statistiniais metodais. 6 sigmų metodika buvo sukurta kompanijoje „Motorola“.

Ji sukurta, siekiant spręsti su kokybe susijusias problemas. Ši metodika išplito ne iškart – tam prireikė gero dešimtmečio. Pirmiausiai ji išpopuliarėjo tarp gamybos įmonių, o netrukus tapo viena labiausiai vertinamų gamybos procesų valdymo metodika.

Jei skaitysite apie 6 sigma teoriją, būtinai susidursite su trumpiniu DMAIC. Ką jis reiškia? Tai kokybės gerinimo fazės, kuriomis remiasi 6 sigmų metodika. Tos fazės angliškai skamba: Define, Measure, Analyse, Improve, Control (DMAIC).

Define – tai pradinę fazė, kurioje kontempliuojama pagrindinė organizacijos strategija, keliami tikslai, numatomi siektini rezultatai, taip pat nustatomos silpnosios organizacijos pusės, silpniausi organizacijos procesai.

Measure – šioje fazėje labai tiksliai apibrėžiami visi procesai, identifikuojami rodikliai, kurie bus reikalingi matavimams, taip pat šioje fazėje jau pradedama rinkti statistika.

Analyse – šioje fazėje, kaip galima suprasti iš pavadinimo, analizuojami gauti rezultatai, o atliekant šią analizę ieškoma prastos produkcijos, paslaugų ir pan. kokybės priežasčių.

Improve – remiantis Analyse stadijoje gautos analizės duomenimis, optimizuojamas procesas.

Control – proceso kontroliavimas. Nė vienas procesas organizacijų veikloje negali vykti be kontrolės. Šiuo atveju ji ne ką mažiau svarbi. Ši fazė yra tęstinė, nesibaigianti. Remiantis kontrolės rezultatais, visada procesą galima pakartoti nuo pradžių, gerinant kitus veiklos elementus (kontrolė atskleidžia gerintinus aspektus).
 
 
Susiję straipsniai

Lietuvos Įmonių Procesai 6 Sigmų Aspektu

 

Nagrinėjant įmonių veiklą Lietuvoje, verta pabrėžti, kad ne viena įmonė dar nepasiekė 2 Sigmų lygio. Tai reiškia, kad Lietuvos įmonės dar turi kur tobulėti ir turi daug neišnaudoto potencialo. Vakarų Valstybėse ši sistema yra naudojama nuo XX amžiaus pabaigos ir palaipsniui įgauna vis didesnį verslininkų pasitikėjimą.

Apskritai Lietuvoje verslininkai yra labiau linkę naudoti Lean sistemą, kuri leidžia sumažinti procesuose naudojamus išteklius tuo pačiu metu gerinant darbo efektyvumą.

Pastebima ir tai, kad ruošiantis panaudoti 6 Sigmų metodą savo kompanijoje, reikia įvertinti technologinius gamybos procesus, kad būtų išsiaiškinta, ties kuria vieta reikia tobulėti. ...

Lietuvos Įmonių Procesai 6 Sigmų Aspektu

6 Sigmų Samprata

 

Paprastai tariant 6 sigmos tai yra darbo našumo bei kokybės gerinimo metodologija paremta tam tikrais matematiniais skaičiavimais. ...

6 Sigmų Samprata

6 Sigmų Privalumai

 

6 Sigmų metodologija neretai yra naudojama būtent didelių kompanijų. ...

6 Sigmų Privalumai

6 Sigmų Koncepcijos Principai

 

Galime išskirti 7 pagrindinius principus, kurie nustato 6 Sigmų koncepcijos bendrąsias gaires, kurios nusako, kaip turi būti vykdoma veikla pagal šią metodologiją. ...

6 Sigmų Koncepcijos Principai

6 Sigmų Istorija

 

6 Sigmų teorijos atsirado būtent 1980 metais kompanijoje „Motorola“. ...

6 Sigmų Istorija

6 Sigmos Paslaugų Sektoriuje

 

6 Sigmos metodologija buvo sukurta toms kompanijoms, kurios vykdo veiklą gamybos srityje. ...

6 Sigmos Paslaugų Sektoriuje

6 Sigmų Koncepcijos Modelis Lietuvos Paslaugų Sektoriuje

 

Verta pastebėti, kad 6 Sigmų koncepcijos modelis taikomas Lietuvoje paslaugų sektoriuje susideda iš 4 dalių:

• Pasiruošimas. ...

6 Sigmų Koncepcijos Modelis Lietuvos Paslaugų Sektoriuje

DMAIC Projekto Įgyvendinimo Etapai

 

DMAIC tai projektai, kurių metu yra siekiama sumažinti procesų neatitikimus įmonės veikloje. ...

DMAIC Projekto Įgyvendinimo Etapai

6 Sigmų Metodologija

 

6 Simos – tai integruota organizacijos veikos gerinimo metodologija, besiremianti statistiniais matematiniais metodais. ...

6 Sigmų Metodologija