Rekomenduojame

Outsourcingas

 

Outsourcingas Mūsų visuomenėje šis žodis linksniuojamas jau kelerius metus, tačiau dar visai neseniai išgirdus šį terminą, buvo klausiama: kas tai?

Outsourcingas yra pagal sutartis išoriniam tiekėjui vidinių verslo funkcijų perdavimas. Dar paprasčiau – tai veiklų, kurias anksčiau įmonė pati atlikdavo, perdavimas tuo užsiimančiai įmonei ar fiziniam asmeniui (besispecializuojančiam toje srityje).

Pavyzdžiui, buhalterinė apskaita. Įmonė turėjo pagal darbo sutartį dirbantį buhalterį. Tačiau paskaičiavo, kad samdyti apskaita užsiimančią įmonę, kaip buhalterinių paslaugų teikėją, apsimokėtų labiau negu išlaikyti buhalterio darbo vietą. Taigi, įmonės buhalteris atleidžiamas, o tarp įmonės ir buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančio juridinio asmens sudaroma paslaugų teikimo sutartis. Šis buhalterinių funkcijų perdavimas ir yra outsourcingo pavyzdys.

Tokių veiklų gali būti labai daug. Pavyzdžiui, rinkodaros specialisto ar tokias paslaugas teikiančio juridinio asmens samdymas pagal sutartį. Žmogiškųjų išteklių vadovo samdymas pagal sutartį ir kt. Mūsų šalyje outsourcingas jau puikiai suprantamas ir pažangios organizacijos tuo naudojasi. Užsienio šalyse šis terminas jau labai senas ir outsourcingo praktika jau ypač pažengusi.

Vieni outsourcingą vadina paslaugų nuoma, kiti – bendradarbiavimu, dar kiti – tiesiog paslaugų teikimu.

Kalbant apie outsourcingą svarbu nesupainioti, kad tai yra perduodamos veiklos, kurios organizacijoje vykdomos nuolat. Ne, pavyzdžiui, teisininko paslaugos, kurių prireikia tik kartais. Tai nebus outsourcingo pavyzdys.

Išskiriamos dvi outsourcingo rūšys: vertės grandinės veikų outsourcingas ir pagalbinių veiklų, pavyzdžiui, įrangos priežiūra, outsourcingas.
 
 
Susiję straipsniai

Outsourcingo Privalumai

 

Klausimas „Kas yra outsourcingas?“ kyla vis rečiau. Šis terminas jau populiarus kelerius metus ir daugelis verslo sektoriuje besisukančiųjų žino jo reikšmę. Outsourcingas yra tam tikrų veiklos funkcijų perdavimas išoriniams tiekėjams pagal sutartį.

Kokie gi oustorcingo privalumai? ...

Outsourcingo Privalumai

Užsakomosios Žemės Ūkio Konsultavimo Paslaugos Lietuvoje

 

Užsakomoji paslauga yra apibūdinama kaip neseniai atsiradusi verslo šaka, angliškai vadinama „Outsourcing“. ...

Užsakomosios Žemės Ūkio Konsultavimo Paslaugos Lietuvoje

Procesų Perdavimo Priežastys Lietuvoje

 

Įvairių procesų valdymas yra tarsi įmonės veiklos stuburas, be kurio įmonė negali tinkamai funkcionuoti. ...

Procesų Perdavimo Priežastys Lietuvoje

Outsourcingo Sritys

 

Pagal 2010 metų statistinius duomenis, apie 92 % Lietuvos įmonių buvo perdavusios dalį įmonės procesų išoriniam paslaugų tiekėjui. ...

Outsourcingo Sritys

Outsourcingo Rizika - Kontrolės Praradimas

 

Visais atvejais tarp įmonės teikiančios paslaugas ir tarp įmonės perduodančios dalį savo veiklos kitai įmonei yra sudaroma paslaugų teikimo sutartis. ...

Outsourcingo Rizika - Kontrolės Praradimas

Outsourcingo Reikšmė

 

Beveik kiekviena Lietuvos įmonė pasinaudoja įvairių įmonių siūlomomis paslaugomis, kad palengvintų sau darbą ir sumažintų kaštus. ...

Outsourcingo Reikšmė

Outsourcingas Lietuvoje

 

2002 metais Lietuvos Vyriausybė patvirtino ūkio bei ekonomikos plėtros ilgalaikę strategiją iki 2015 metų. ...

Outsourcingas Lietuvoje

Kada Verta Nuomotis Paslaugas?

 

Dažna įmonė pagalvoja apie outsourcingo sistemos pritaikymą jos veikloje. ...

Kada Verta Nuomotis Paslaugas?

IT Outsourcingas

 

Šiandien daugelyje įmonių neapsieinama be informacinių technologijų. ...

IT Outsourcingas

Outsourcingo Problemos ir Trūkumai

 

Outsourcingas yra tam tikrų organizacijos veiklų vykdymas, pasitelkiant tam išorinius tiekėjus / partnerius ir pan. ...

Outsourcingo Problemos ir Trūkumai