Rekomenduojame

Kas Yra Derybos

 

Kas Yra Derybos Šiandieninis verslo sektorius sunkiai įsivaizduojamas be derybų. Derybos yra toks bendravimo būdas, kai šalys, siekdamos skirtingų tikslų ir laikydamosi skirtingų pozicijų, bando rasti jas abi tenkinantį sprendimą. Šalys derasi.

Derybos yra toks procesas, kuriame dalyvauja mažiausiai dvi šalys. Tai procesas, kuriame šalys siekia naudos sau. Derybos yra procesas, kuriame šalys turi ir siūlyti, ir gauti. Svarbiausia, kad derybose dalyvaujančios šalys turi norėti susitarti. O tam susitarimui pasiekti derybų dalyviai turi įveikti kliūtis.

Versle nuolat vyksta derybos. Vadovai derasi su darbuotojais. Pavyzdžiui, vadovas paskiria darbuotojui papildomą užduotį, o darbuotojas už tai paprašo papildomo atlygio. Jei vadovas to nebuvo numatęs – šalys derasi, kad rastų abiem priimtiną sprendimą.

Kitas pavyzdys: pardavimų vadybininkas paskambino potencialiam klientui ir pasiūlė pirkti paslaugą. Tačiau klientui kaina pasirodė gerokai per aukšta. Pardavimo vadybininko tikslas – paslaugą parduoti. Pirkėjo tikslas – nupirkti paslaugą kuo mažesne kaina. Tokiu atveju abi šalys derasi, kad prieitų abiem pusėms priimtiną sprendimą.

Taigi, šiandieninis verslas, kuriame labai didelė konkurencija, yra paremtas derybomis. Derybos padeda pasiekti tikslų ir išsikovoti geresnes sąlygas.

Pagrindinis derybų principas – konstruktyvumas. Tai reiškia, kad galutinis sprendimas turi būti priimtinas abiem šalims. O dažna derybų pabaiga – kompromisas. Tačiau kompromisas nėra gerai, nes tokiu atveju kiekviena iš šalių derybų metu kažką ir praranda (t. y. kažko atsisako).
 
 
Susiję straipsniai

Pasirengimas Deryboms

 

Derybos – procesas, kurio metu šalys derasi, kad abi pasiektų norimų tikslų. Kaip gerai pasirengti deryboms? Pasirengimas deryboms įvardijamas kaip esminis derybų etapas. Būtent šiame etape suformuluojami pagrindiniai argumentai, kurie ir lems derybų baigtį. Todėl yra nerašyta taisyklė, kad derybos baigiasi joms dar neprasidėjus. ...

Pasirengimas Deryboms

Bendravimo Ypatumai Derybose

 

Vienas garsus Italijos diplomatas yra pasakęs, kad derybos yra toks menas, kai leidžiate kitai pusei siekti jos tikslų, tačiau Jūsų sąlygomis. ...

Bendravimo Ypatumai Derybose

Derybinės Pozicijos

 

Derybose galimos dvi kraštutinės pozicijos, kurios vadinamos kieta pozicija ir minkšta pozicija. ...

Derybinės Pozicijos

Elgesio Stiliai Derybose

 

Kas yra derybos, tikriausiai, nereikia nė sakyti. ...

Elgesio Stiliai Derybose

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

 

Virgin Group. ...

Derybos – Žinomų Asmenų Sėkmės Pagrindas

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

 

Kiekvienam iš mūsų, nebūtinai esantiems verslininkais ar turintiems verslo gyslelę, vis tik kyla susižavėjimas skaitant pasaulio verslo magnatų sėkmės istorijas. ...

Derybos – Psichologijos Mokslo Dalis

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

 

Šis terminas yra neatsiejama verslo dalis. ...

Derybos – Neatsiejama verslo Dalis

Derybos - Neišvengiamybė

 

Perkate namą? ...

Derybos - Neišvengiamybė

Derybų Istorija

 

Kalbant apie derybas, kaip keičiasi derybų kultūra geriausiai iliustruoja istorija. ...

Derybų Istorija

Kompromisas Derybose

 

Visi žinome, ką reiškia žodis kompromisas. ...

Kompromisas Derybose

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

 

Derybos gali būti labai įvairios. ...

Konkurencija ir Prisitaikymas Derybose

Koks Derybinis Stilius Tinka

 

Egzistuoja penki derybų stiliai: konkurencija, kompromisas, vengimas, prisitaikymas, bendradarbiavimas. ...

Koks Derybinis Stilius Tinka